Jen z prvotřídních materiálů může vzniknout prvotřídní výrobek

„Konec dobrý, všechno dobré,“ říká jedno české rčení. Používáme ho v různých životních situacích, i když občas hraje roli náhoda nebo štěstí. Jsou však procesy, u nichž by dobrý konec nikdy nenastal bez dobrého začátku. Na sto procent to platí při výrobě koženého zboží. Výrobky špičkové kvality proto vždy začínají svůj příběh výběrem a mistrovským zpracováním kůže.

V našem případě se tak děje v továrnách a dílnách ve Florencii a Neapoli – tedy v místech, která jsou ve svém oboru celosvětově vyhlášená. A nutno říct, že právem – vždyť kořeny koželužského umění tu sahají až do středověku a metody opalování, používané při zpracování kůže, bývaly rodinným tajemstvím, stejně tak jako dobré rady a potřebná zručnost. Předkové dobře věděli, jak využít extrakty z rostlin místo dnešních chemických látek a jak zpracovat kůži, aby byla co nejjemnější. Na jejich dovednostech staví i současní italští výrobci, kteří se hrdě hlásí k této tradici a jejichž společným poznávacím znamením je úcta k řemeslu. Mají ji v krvi a zřejmě i v DNA. 

Pouze tradice však k úspěchu nestačí. Prvotřídní výrobek musí zaujmout současnou generaci, která je náročná a všímá si jak kvality a způsobu zpracování usně, tak mnoha drobných detailů v šití, v používání designových prvků a jednotlivých doplňků. Proto tvůrci značky JADISE pečlivě vybírají například kožešiny nebo pracují se zdobnými částmi z galvanického niklu či galvanického zlata, které dávají kabelkám originální vzhled a jsou zárukou jejich delší životnosti. Dobře totiž vědí, že luxusní kabelka je pro ženy totéž, co pro muže luxusní hodinky – správná investice spojená s vyjádřením vlastní osobnosti.

LAVORAZIONE-ARTIGIANALE

Zpět do obchodu