Blog

"Proč jsou italské kabelky považovány za luxusní fashion must-have"

Sicilie, tato nádherná země plná starých tradic, historie a výjimečné kultury, je známá nejen svým vynikajícím jídlem a nádhernými plážemi, ale také svými řemesly. A jedním z nejzajímavějších z nich je výroba luxusních italských kabelek.


Začněme hned od začátku. Sicilie je místem, kde se tradice a moderní design spojují v harmonický celek. A právě tato kombinace dělá sicilské kabelky tak jedinečnými a atraktivními. Ale co dělá sicilskou tradici tak významnou a jak se to odráží v designu kabelek?


Tradiční sicilské řemeslo vzniklo z nutnosti a bylo předáváno z generace na generaci. Tito řemeslníci, známí jako "artigiani", jsou mistři svého řemesla. Pracují s nejkvalitnějšími materiály - kůží, kterou pečlivě vybírají a zpracovávají. Jejich dovednosti jsou výsledkem let práce a zkušeností a každý kousek, který vytvoří, je skutečným dílem umění.


Jedním z nejznámějších prvků sicilské kultury je "cucitura". Tento termín znamená "šívit" a odkazuje na tradiční techniku šití, kterou sicilští řemeslníci používají při výrobě kabelek. Tato technika je velmi pracná a vyžaduje mnoho času a trpělivosti, ale výsledek stojí za to - kabelka je nejen krásná, ale také velmi odolná.


Sicilie je také známá svými výraznými barvami a vzory, které odrážejí její bohatou historii a kulturu. Barvy jako sytě červená, oranžová, žlutá a modrá odrážejí nádherné sicilské krajiny, zatímco komplikované vzory a detaily jsou inspirovány sicilskými keramickými dlaždicemi a tradičními výšivkami.
Tyto barvy a vzory jsou pak převedeny do designu kabelek, což vede k vytvoření nádherných a jedinečných kousků. Každá kabelka je tak originálním dílem, které odráží kulturu a krásu Sicílie.

Bez názvu (540 × 540 px)

A co je na těchto kabelkách tak luxusního? Je to kombinace všech těchto faktorů - kvalitní materiály, tradiční řemeslo, jedinečný design a samozřejmě čas a úsilí, které do nich řemeslníci vloží. Každá kabelka je ručně vyrobená s láskou a péčí, což ji činí nejen krásnou, ale také velmi speciální.

Když si tedy koupíte sicilskou kabelku, nejen že získáváte stylový módní doplněk, ale také kousek sicilské kultury a tradice. A to je důvod, proč jsou italské kabelky považovány za luxusní fashion must-have.

Nebojte se vzorů či barev aneb tipy pro barevnější podzim

Nová podzimní kolekce JADISE, která právě dorazila ze Sicílie, přináší nové vzory i barevné kombinace. Jakoby chtěla prozářit pošmourné středoevropské počasí, rozpustit ranní mlhy a namíchat do palety potemnělých podzimních barev více jasu, svěžesti i radosti. Tak na chvilku zahoďte konzervativismus a rozšiřte vaše kabelky v klasickém černém provedení o další živé varianty.

                IMG_0631_1

 Tak třeba s oranžovou bude váš podzim určitě veselejší! V nové kolekci se v těchto barvách snaží získat vaši pozornost dvě krasavice Sabrina  https://www.jadise.cz/luxusni-kozena-kabelka-jadise--sabrina-se-cvocky--oranzova/ a Kate https://www.jadise.cz/kozena-kabelka-jadise-kate--majolika-masai/. Oběma sice sluší více barev, ale uznejte, že oranžová varianta doplněná zdobnými kovovými prvky s vyraženým vzorem tradiční sicilské keramické dlaždice jim dává naprostý punc originality.

IMG_0383 (1)

Váš podzimní šatník můžete vyladit také do okrových či zelených tónů. Okrová sluší například minimalistické Anně, elegantní dámské kabelce pro různé společenské příležitosti. Také zelená Adele Actuality může být svěžím doplňkem. Díky zajímavé rukojeti i popruhu přes rameno je variabilní, navíc je krásná, praktická i dostatečně velká, aby se do ní vešlo přesně to, co žena potřebuje.

Do třetice tu máme varianty pro dámy, které chtějí skloubit sportovní i elegantní look a navíc mají rády károvaný vzor. Ten se objevuje například u kabelek Jessica Check https://www.jadise.cz/damska-kozena-kabelka-jadise-jessica-check--zelena/ a Kate Check https://www.jadise.cz/damska-kozena-kabelka-jadise-kate-oranzova-check/, které nápaditě kombinují kvalitní pravou kůži se vzorovanou károvanou látkou. Hledáte-li společnice pro podzimní procházky, popusťte uzdu fantazii a vyberte si z nové kolekce JADISE tu pravou!

IMG_0538

Je tu květen, uvolněte se!

Tématem letošního května je uvolňování. Po zimních měsících v lockdownu se blýská na lepší časy! Letní počasí i rozhodnutí odborníků o postupném otevírání obchodů, zahrádek, muzeí, galerií a dalších míst přinášejí naději, že opět budeme chodit do společnosti. A tak se uvolněte i vy a vydejte se ven s novou chic kabelkou, která potěší Vaši ženskou duši.

Z Itálie jsme přivezli několik žhavých novinek. Tou první jsou kabelky z řady Jessica. Jde o nadčasové módní doplňky, ozvláštněné ozdobou z pozinkovaného niklu ve tvaru písmene J jako JADISE. Kabelky jsou vyrobeny z pravé kůže, uvnitř zesílené, což způsobuje jejich hebkost. Jsou dostupné v různých barevných provedeních či v kombinaci s hadím vzorem, takže určitě si vyberete!

Další novinkou jsou kabelky, jejichž jednotícím prvkem je originální kruhové zapínání. To na první pohled vypadá jako zlatý šperk, na druhý překvapí i drobnými detaily, jako jsou prvky sicilské majoliky na zapínání včetně jeho vnitřní strany. Italský designér Massimiliano D´Angelo pracuje s tímto prvkem u kabelek různých řad, například u Lily Glamour Nude, Lily Chic či Loly Chic. Občas používá také korále místo rukojeti či zdobný střapec, čímž podtrhuje mladistvý look kabelek.

Jarně působí kabelka pro romantické duše, což je náš třetí tip pro nadcházející měsíce.  Tím je Adele Romantica. Vyznačuje se především originální vyšívanou látkou s motivem květin, která ji činí výjimečnou a zcela nezaměnitelnou. Tak se spolu vydejte na romantické rande! Tato Adele nabízí souznění s přírodou v každém okamžiku a také u kávy na zahrádce se s ní budete cítit jako doma.

Tak vybírejte a vydejte se na procházku probouzejícím se městem!

 

Nahoru
19 položek celkem
Zpět do obchodu